Eurozóna a vlastně i Evropská unie není kvůli problémům s udržením předluženého Řecka v bloku zemí platících eurem zrovna přitažlivým spolkem. Přesto existuje země, která by chtěla do unie i eurozóny co nejrychleji vstoupit. Je to Severokyperská turecká republika, jejíž existenci neuznává žádný stát kromě Turecka.

"Chceme si najít své místo v Evropě a připravujeme se na den, kdy se sjednotíme s jižní částí ostrova a staneme se součástí unie," říká Emine Çolaková, jež je novou ministryní zahraničí republiky a teď poprvé stojí v hlavním městě Nikósii, Turky zvaném Lefkoşa, před skupinou zahraničních novinářů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.