Rozmáhá se tvrzení, že evropská půjčka Řecku nepomůže, ale naopak prodlouží jeho agonii. Ekonom a národní koordinátor pro zavedení eura Oldřich Dědek s tím nesouhlasí. Přece jen Řecko už poslalo první splátky a konečně prosazuje reformy. "Pro eurozónu je to návrat k normálu, kdy země začala respektovat logiku nápravného programu," vysvětluje Dědek v rozhovoru pro DVTV.

Podobnou krizí si podle Dědka navíc prošly i jiné evropské státy. Nejdůležitější prý je, že si země uvědomila nutnost postavit se na vlastní nohy a potřebu opravdu reformovat. A euro není tím, co by současnou krizi prohlubovalo. "Pokud Řecko nepropadne reformní únavě, tak si dovedu představit, že i země eurozóny budou vstřícnější ke změkčení úvěrových podmínek," pokračuje Dědek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.