Přes tvrdá opatření, která řada obcí zavádí proti hazardu, stouply v loňském roce zisky firem, které na něm vydělávají, o deset procent. Od letoška přitom navíc platí úplný zákaz hracích automatů v Brně, od roku 2011 v sousedním Blansku. Nulovou toleranci teď zvažuje Ostrava.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Čísla v naší studii naznačují, že firmy nepřiznávají část daní," komentuje nárůst výdělků národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. "Bude to ale jen malé procento, zbytek tvoří nárůst trhu, který roste už mnoho let. Nářky společností, že půjdou někam jinam, jsou mimo, protože se jim tu zatím vede dobře," říká. Odchodem z českého trhu kvůli vyššímu zdanění hazardu vyhrožovala naposledy i jedna z největších loterijních společností Sazka.

Kromě zvýšení příjmů loterijních společností se zvýšil i počet závislých a rekordní číslo si připsalo i on-line hraní. V minulém roce si podle výroční zprávy o hazardu v Česku internetové sázení vyzkoušelo až 30 procent mladistvých mezi 15 a 18 lety. "Nečekal jsem to. Český národ úplně rezignuje na jakoukoliv prevenci i na tlak, aby se podobné věci neděly mezi mladými lidmi," varuje Vobořil. Patologických hráčů všech věkových kategorií bylo loni v tuzemsku 40 až 80 tisíc.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.