Na přelomu tisíciletí si návštěvníci amsterdamského muzea mohli prohlédnout kresbu Zeyerova zahrada od jednoho z nejvýznamnějších českých umělců Jana Zrzavého. Dílo do Nizozemska zapůjčila Národní galerie, zpátky už se jí ale kresba nevrátila. Nyní ji hledá policie, šéf galerie Jiří Fajt koncem loňského roku podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

Není to však jediné dílo, které Národní galerie postrádá. Inspektoři Nejvyššího kontrolního úřadu v pondělí zveřejnili seznam kreseb, soch či grafik, které se ze sbírek ztratily. Chybí třeba práce Františka Kupky nebo Josefa Lady.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.