Týden před začátkem domácí fotbalové ligy se pražská Slavia snaží zabránit tomu, aby kvůli sporu o několik milionů korun spadla do insolvence. Proti návrhu vyrukovala s řadou právních námitek na formální chyby, kvůli kterým má být dokument smeten ze stolu. Sama si ale přitom zkomplikovala situaci vlastním prohlášením v jiném soudním sporu, že je ve špatné finanční situaci.

Slavia, které se zamítnutím návrhu soud nevyhověl, navíc musela nechat nahlédnout do svého účetnictví, aby dokázala, že na tom ve skutečnosti není finančně špatně. Z dokumentů, které se na insolvenčním rejstříku objevily v pátek, vyplývá řada zajímavých čísel - například celého hráčského kádru včetně mládeže si Slavia cení na 315 milionů korun. A taky počítá s tím, že v následujících týdnech prodá dva své klíčové hráče - útočníka Milana Škodu a záložníka Jaromíra Zmrhala. Za oba má dohromady dostat dva miliony eur.

Nastalo tak to, čeho se vršovických klub při insolvenčním návrhu nejvíc obával - zveřejnění majetku a hlavně závazků. Zažádal proto soud, aby tyto pasáže byly neveřejné, přesto však v pátek dopoledne dokumenty byly běžné dostupné. Musela i odkrýt, že od sponzorů dostává 32 milionů korun ročně. Od sázkové Fortuny jí z této sumy plyne 8 milionů korun. Největším sponzorem s 13 miliony korun je společnost Prostor, v jejímž čele je podle obchodního rejstříku Jan Kočka, syn provozovatele Matějské pouti.

Z dat vyplývají i takové detaily, že platí konkurenční Spartě za hostování tří hráček 60 tisíc nebo že hnojivo a lajnování hřišť ji vyjde na téměř 200 tisíc korun. Za úklid po jednom zápase zaplatí zhruba 30 tisíc korun. Slavia dluží i částky za přestupy některých hráčů. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.