Zatímco Evropanky loví v létě bronz, aby bylo vidět, že byly krásnější, Číňanky mají o kráse jinou představu. Hodnotí se bílý obličej, protože opálená tvář svědčí o tom, že žena pracuje v zemědělství nebo vykonává jinou podřadnou práci venku. Maska na plavání a pobyt u moře se čínským ženám hodí i kvůli jinému důvodu: chrání je před popálením od medúzy, jež by na obličeji mohlo zanechat jizvu, což by bylo ještě horší než bronzové líce. Být bílá a bez asijských rysů, to je ideál krásy v Číně, za nějž mladé dívky platí statisíce. Maska na obličej, trhák letošního čínského léta i u straších žen, je v tomto moři peněz při plavbě za "novou ideální ženou" vlastně drobným perverzním výdajem. Legrace to ale už dávno není.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru