Zatímco Evropanky loví v létě bronz, aby bylo vidět, že byly krásnější, Číňanky mají o kráse jinou představu. Hodnotí se bílý obličej, protože opálená tvář svědčí o tom, že žena pracuje v zemědělství nebo vykonává jinou podřadnou práci venku. Maska na plavání a pobyt u moře se čínským ženám hodí i kvůli jinému důvodu: chrání je před popálením od medúzy, jež by na obličeji mohlo zanechat jizvu, což by bylo ještě horší než bronzové líce. Být bílá a bez asijských rysů, to je ideál krásy v Číně, za nějž mladé dívky platí statisíce. Maska na obličej, trhák letošního čínského léta i u straších žen, je v tomto moři peněz při plavbě za "novou ideální ženou" vlastně drobným perverzním výdajem. Legrace to ale už dávno není.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru