Prožíváme vzácný okamžik: státní úřad upozornil na plýtvání státních úřadů. Dokonce to byl úřad, který se netěší zrovna nejlepší pověsti. Byl to Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (příšerný název, říkejme mu prostě majetkový úřad), který zmapoval, jak velké kanceláře si stát pronajímá a za kolik. A zjistil něco, co není ani trochu překvapivé. Ročně se takhle vyhodí z okna 361,5 milionu korun. Za tolik se prodal třeba slavný Tančící dům v Praze. A je to zhruba tolik, o kolik se na příští rok "musel" seškrtat rozpočet ministerstva kultury.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vláda slibovala šetření, ale nic takového se neděje.
  • Ve státní správě přetrvává erární plýtvavá mentalita.
  • Ani Babiš, ani Sobotka s tím za rok a půl nic neudělali.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru