Krysí život. Míní se tím mizerný život, který lidi zahání do kouta. Skutečné krysy, které zachytila agentura Reuters, ale mohou lidskému utrpení zabránit. Desítky let po občanské válce a řádění Rudých Khmerů jsou v Kambodži stále nebezpečím miny, podle tamních úřadů jich v zemi stále může být čtyři až šest milionů. Kambodža má světově jeden z nejvyšších podílů obyvatel s amputovanými končetinami. Předejít dalším neštěstím by měly krysy vycvičené k vyhledávání min. Krysy už takto posloužily například v Angole, Mosambiku, Laosu či ve Vietnamu. Odklízejí zlo, které na sebe lidé nastražili.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru