Co mají společného Kofola, Kofila, Míša, Nemocnice na kraji města a Chalupáři? Všechny tyto retropředměty materiální i duševní spotřeby máme tak rádi, že je stále necháváme žít a pojídáme znovu a znovu.

U pochutin a nápojů, které se přece jen odlišují od západních standardů a v jistém smyslu tak vynikají nad ostatní, je to pochopitelné. K nostalgickým spreewaldským okurkám ze slavného "ostalgického" filmu Good Bye, Lenin! to má hodně daleko − ale Chalupáři a Nemocnice?

Jako by seriály z doby reálného socialismu, s tvrdošíjností opakované rok co rok (nejlépe jako letos: o prázdninách) několikrát tu na komerčních, jindy na veřejnoprávním kanálu, přinášely stejnou nostalgii jako svého času v Německu večerníčkový skřítek Sandmann.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru