"Chtělo by to víc světla," usoudí Milena Kalinovská a nahne se přes ochoz pražského Veletržního paláce, aby ukázala k zabedněným oknům. "Chtělo by to propojit budovu s jejím okolím, pustit sem trochu života."

Sedmašedesátiletá kurátorka, která v 80. letech jako jediná Češka získala nominaci na nejvýznamnější britskou uměleckou cenu Turner Prize, to neříká jen tak. Až v říjnu nastoupí jako ředitelka Sbírky moderního a současného umění Národní galerie, jedním z jejích prvních úkolů bude převěšení sbírek právě ve Veletržním paláci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.