Letošní kolekce vyvrací povrchní názor, že soutěž bývá na karlovarském filmovém festivalu slabým článkem. Výběr třinácti snímků odrážel pestrost současné artové kinematografie, jež nechce být jen oddychovou popkulturou. Podobal se užovkám, které v nehybných lesích zneklidňují jejich pohodlné návštěvníky. Těší i fakt, že v konkurenci děl rozličných témat a žánrů uspěly také oba české snímky.

Rakouské drama nazvané Má křídla, kdo končí pádem – vyznamenané Zvláštní cenou poroty – se hlásí k tradici deziluzivních anamnéz režiséra Michaela Hanekeho. Titul koláže o dospívající dívce, jež se vyrovnává se smrtí své babičky, pochází z básně Heinricha Heineho.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.