Každý den se Ramiz Nukić vydává do hlubokých lesů, které obklopují Srebrenici. Už dlouhá léta hledá ostatky obětí masakru, jehož dvacetileté výročí si Bosna připomene tento víkend. "Jen málokdy se vracím domů s prázdnýma rukama," svěřil se agentuře AP.

Nukić je jedním z mála, kteří přežili krveprolití z července 1995. Ztratil ale otce i mladšího bratra. V roce 1999 se vrátil do vesničky Kamenice, která leží jen kousek od Srebrenice. Tehdy se rozhodl, že bude v okolí na vlastní pěst pátrat po ostatcích svých blízkých.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.