Vladimír Šibora, šéf policejního útvaru, který má na starosti odposlechy a sledování, měl včera rušné ráno. Narychlo musel přijet do sněmovny a vysvětlovat poslancům, proč si jeho podřízení objednávali speciální špionážní software od italské hackerské firmy Hacking Team. Zákonodárce ovšem nakonec přesvědčil, že vše probíhalo, jak mělo, a že nasazování programu bylo vždy se souhlasem soudu. I tak ale Šibora bude muset politikům nechat nahlédnout trochu víc pod ruce − na podzim prověří některé z případů, na něž kriminalisté systém nasadili.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.