1. Může Řecko vůbec někdy splatit své současné dluhy?

Mezinárodní měnový fond minulý týden zveřejnil zprávu, podle které řecký dluh bude nad 120 procenty HDP ještě v roce 2035. V současnosti se řecký dluh blíží 180 procentům HDP země. Za udržitelný dluh, tedy zadlužení, se kterým může země bez problémů žít, je obvykle považována úroveň okolo 110 procent HDP. Například Itálie má ale celá léta vyšší zadlužení, aniž by se dostávala do vážných problémů. Zpráva MMF je většinou vykládána tak, že Řecku je potřeba odpustit část jeho dluhů. MMF ale výslovně zmiňuje, že za problémy je také chybná politika současné řecké vlády.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.