Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě. Zvlášť když ta složitost umožní, aby toho politici a úředníci nemuseli moc zveřejňovat. Je to neuvěřitelné, na Slovensku uměli udělat registr smluv státu za pár měsíců. Prostě se rozhodli, že je fér ukazovat lidem, za co úřady utrácejí, a nařídili umístit každý doklad o výdaji veřejných peněz ve strojově čitelné podobě na web. Je to normální, přirozené, k demokratickému státu to patří a je vlastně divné, že to dávno neplatí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Už nikdo nevěří, že to Sobotka, Babiš a další někdy mysleli s otevřeností státní správy vážně.
  • Jestli vůbec zákon o registru smluv projde, bude to možná jen parodie na otevřenou státní správu.
  • Skoro to vypadá, že poslanci píšou scénář k dalšímu dílu seriálu o Tondovi Blaníkovi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru