Ať se budou evropští a řečtí politici snažit v dalším vyjednávání sebevíc, Řecko a celá Evropa se podle britského historika a politologa Timothyho Gartona Ashe po referendu ocitly v nebezpečné situaci, která se jim může vymknout z rukou.

"V noci na pondělí jsem slyšel neuvěřitelně nebezpečné iluze, že jako výsledek dostanou Řekové lepší dohodu," řekl Garton Ash v rozhovoru pro HN. "Očekávám faktický kolaps bankovního systému, který může způsobit platební neschopnost a grexit, ať už evropští a řečtí lídři chtějí cokoliv. Je to neuvěřitelně nebezpečná situace."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.