Světové velmoci se v boji proti změnám klimatu chovají zbaběle a nezodpovědně, myslí si Graciela Chichilnisky, přední odbornice na ekonomii klimatických změn, která stála i u zrodu obchodování s emisními povolenkami. Řešení přitom podle ní existuje, musí k němu ale být politická vůle.

V článku se dále dozvíte

  • Za několik měsíců v Paříži proběhne klíčový klimatický sum­mit.
  • Státy zodpovědné za největší emise CO₂ se nechtějí zavázat k příliš ambiciózním zásahům do fungování svých ekonomik.
  • Světové velmoci se v boji proti změnám klimatu chovají zbaběle a nezodpovědně, myslí si Graciela Chichilnisky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru