Začínal reklamami na pivo a jeden film − Noc oživlých mrtvol − z něj v roce 1968 udělal kultovního režiséra hororového žánru. Jeho v podstatě na koleně natočený nízkorozpočtový debut je dnes považován za klasiku.

"Rád bych natočil další zombie film, ale udělat jej s nízkým rozpočtem je složité. Hollywood je přesvědčený, že je to možné jen za 400 milionů dolarů. Brad Pitt nám to všem zavařil," říká pětasedmdesátiletý režisér George A. Romero, host Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Odkazuje tak na dva roky starý zombie velkofilm Světová válka Z s Pittem v hlavní roli.

Romero přijel do Karlových Varů, aby v neděli po své masterclass uvedl "film svého srdce" − Hoffmannovy povídky z roku 1951.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.