Poté co si papež František dokázal svým šarmem omotat kolem prstu nevěřící Evropu, na své tour po Latinské Americe by neměl mít sebemenší problém. Jeho osmidenní cestu po domovském kontinentu lemují v ulicích statisícové davy, nikoho papež nemusí přesvědčovat o metle ateismu. Přesto si František cestu neusnadňuje. Nevybral si rodnou Argentinu, ale tři chudší a pozapomenuté státy − z Ekvádoru se přesune v půli týdne do Bolívie a pak Paraguaye. A opět se čeká, že politiky vyprovokuje svými názory. Po jeho encyklice o ochraně životního prostředí latinskoameričtí vládci trnou, že se papež postaví především proti nesmyslnému ničení přírody.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru