Nešťastná série začala 28. října loňského roku, když po startu explodovala raketa Antares nesoucí k Mezinárodní kosmické stanici (ISS) soukromou loď Cygnus CRS-3. Během několika málo chvil se tak ve vzduchu rozplynuly 2,3 tuny zásob a vědeckých experimentů (z toho asi šest metráků potravin).

Infografika
Infografika Lety k ISS

V dubnu letošního roku se nerozevřely antény ruské nákladní lodi Progress ­M-27M. Ta se stala neovladatelnou a po několika dnech se zřítila do atmosféry. Spolu s ní shořely asi dvě tuny zásob. A do třetice 28. června dvě minuty po startu explodovala raketa Falcon 9 nesoucí kosmickou loď Dragon společnosti SpaceX. Hlavním nákladem byl v tomto případě půltunový modul IDA, který měl na stanici sloužit pro přistávání soukromých lodí. Velkou část nákladu tvořily vědecké přístroje, takže z celkové kapacity lodě zbylo na zásoby jen 690 kilogramů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.