Společnost Contipro z orlického podhůří vyrábí žádanou kyselinu hyaluronovou pro celý svět. Její roční obrat činí skoro půl miliardy. Zakladatel Vladimír Velebný pravidelně odmítá zájemce, kteří chtějí jeho firmu koupit. Biotechnologický koncern z Dolní Dobrouče už ale několik let napíná síly i úplně jiným směrem. Spoluzaložil nový obor na Vysokém učení technickém v Brně, spolupracuje se středními školami a zřídil také školku. Posledním dílkem, který Contipru chybí do vzdělávací skládačky, je základní škola.

"Ve velkých městech nabídka alternativních a inovativních vzdělávacích směrů existuje. Cítíme, že by měla existovat i v malých regionech," myslí si výkonná ředitelka a manželka Velebného Zuzana Bubnová. Základka by měla první třídu otevřít v září 2016. Školné by se mělo vejít do tří tisíc měsíčně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.