Zatímco Evropa jásá nad jedním dvěma procenty ekonomického růstu a donekonečna řeší řeckou tragédii, socialistický Vietnam roste o 6,5 procenta, nejvíc od začátku světové finanční krize roku 2008. Nejzřetelněji je boom vidět v oblasti nové výstavby. A Hanoj nepřestává − chce dál lákat zahraniční investory, kteří se mají stát tahounem budoucího růstu. Tento týden tak padl zákaz, podle něhož mohly zahraniční firmy vlastnit maximálně 49 procent vietnamských společností. Už nyní má 30 procent firem kotovaných na tamní burze zahraniční vlastníky na této úrovni, kteří možnost navýšení kapitálu využijí. Zatímco se Evropa točí v kruhu podpůrných opatření k růstu ekonomiky, Asie prostě roste. A neřeší.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru