Zatímco Evropa jásá nad jedním dvěma procenty ekonomického růstu a donekonečna řeší řeckou tragédii, socialistický Vietnam roste o 6,5 procenta, nejvíc od začátku světové finanční krize roku 2008. Nejzřetelněji je boom vidět v oblasti nové výstavby. A Hanoj nepřestává − chce dál lákat zahraniční investory, kteří se mají stát tahounem budoucího růstu. Tento týden tak padl zákaz, podle něhož mohly zahraniční firmy vlastnit maximálně 49 procent vietnamských společností. Už nyní má 30 procent firem kotovaných na tamní burze zahraniční vlastníky na této úrovni, kteří možnost navýšení kapitálu využijí. Zatímco se Evropa točí v kruhu podpůrných opatření k růstu ekonomiky, Asie prostě roste. A neřeší.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru