Zvedneme korporátní daň na 29 procent. Ne, zvedněte ji jen na 28 procent a radši snižte o 400 milionů eur armádní rozpočet. Ne, ten snížíme jen o 200 milionů…

Dohadování Řecka a eurozóny spadlo do hokynaření o jednotlivá procenta, slovíčka, miliony. Výsledek jednání je ale čiré politikum. O stavu řeckých financí už několik týdnů nelze říct žádná hodnověrná čísla. Paradoxně se tak řecká pozice vůči Evropě vrací do roku 2009, kdy prasklo, že tamní statistický úřad na přání vládních politiků manipuloval s čísly. Nyní s nimi nikdo nemanipuluje, čísla prostě nejsou spočitatelná. Není v tyto dny snad nevděčnějšího zaměstnání než být ekonomem ministrů financí eurozóny. Návrhy řecké strany totiž není takřka možné ověřit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru