Politice se mohla jediná žena mezi čtrnácti krajskými šéfy ČSSD − šestačtyřicetiletá Lenka Kadlecová − začít naplno věnovat, až když její dvě děti trochu odrostly. Ve chvíli, kdy mladšímu dítěti bylo dvanáct let.

"Do té doby jsem si ani neuměla představit, že bych po večerech řešila politické záležitosti, zatímco děti mě potřebovaly doma. A přestože jsou obě již poměrně samostatné, i teď mi mnohdy naznačují, že by byly rády, kdybych bývala doma více. Je to těžká volba a myslím, že muži to v tomto ohledu mají skutečně mnohem snazší," vypráví Kadlecová, která je od roku 2012 náměstkyní libereckého hejtmana.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.