Když se před dvěma lety provalilo, že americká Národní bezpečnostní agentura během jednoho měsíce odposlechla ve Francii sedmdesát milionů telefonických hovorů, musela se vláda v Paříži kategoricky ohradit a pozvat si velvyslance Spojených států na koberec. Když nyní deník Libération s odkazem na dokumenty, které z NSA vynesl její bývalý zaměstnanec Edward Snowden, oznámil, že americké Velké ucho odposlouchávalo nejméně tři francouzské prezidenty za sebou, tak se návrhy patřičných odpovědí jen sypaly. Zahrnovaly ne snad zcela vážně míněné doporučení zničit část budovy velvyslanectví USA v Paříži, protože také odtamtud, podobně jako v Berlíně, supercitlivé antény zachycovaly to, co sdělovala nejvýše posazená francouzská ústa. Stejně přesvědčivě vypadal nápad udělit Edwardu Snowdenovi politický azyl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru