Řečtí umělci nemají v posledních letech jiné téma než ekonomickou a sociální krizi. Takový streetartista Bleeps a jeho tvůrčí skupina pokryli svými protestními obrazy nejen ulice Atén, ale i jiných řeckých měst. Krize se na nich stává střetem kultur. Ta řecká jako by byla z jiné planety, když odmítá přijmout globální ekonomismus a obrací se při hledání východiska z propasti mimo říši peněz. Země, která je jedním ze zdrojů západní kultury, se najednou do Evropy nevejde. Možná i proto, připomíná Bleeps, mluví jazykem zkušenosti, nikoliv řečí účtů a ekonomických teorií. Tolik marných summitů a schůzek a přitom by stačilo tak málo: najít dobrého překladatele.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru