Milá Pavlo, včera jsem strašlivě pohořela, svěřuje se v dopise nizozemská kurátorka Alexandra Landréová české umělkyni nominované na prestižní Chalupeckého cenu Pavle Scerankové. Landréová v listě popisuje potíže s "mluvením rukama", tedy moment, kdy se gesty snažíme popsat něco, co se nám nedaří vyjádřit slovy.

V případě Landréové šlo o vzpomínku na předmět uložený hluboko v její paměti. "Pamatuji si, jak odrážel světlo, jaký byl na dotek a jak byl těžký," píše kurátorka s tím, že ať se snaží sebevíc, nedokáže pro něj najít správná slova.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.