Příběh Malý velký muž je o člověku, který neustále přebíhal z jedné strany na druhou, byl chvíli indiánem, chvíli bělochem. Podobně česká penzijní reforma je chvíli o tom, že se člověk má starat sám o sebe, a chvíli o tom, že se o něj postará kompletně stát. Na výběr toho ovšem nikdo moc nemá. A to ani po novinkách, které včera představila ministryně práce Michaela Marksová Tominová. Je samozřejmě dobře, když navrhuje zrušení důchodů, jež jsou nižší než životní minimum. Až na to, že tyto důchody potom dorovnávají důchodcům jiné dávky, takže jde v podstatě o setrvání u toho, co se tak jako tak reálně děje. Navíc pokud bude jakýkoliv důchodce schopen vyžít z tohoto nového, vyššího důchodu 3410 korun, potom by měl dostat od státu ještě metál za přežití.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru