Vladimir Putin oznámil, že si Rusko letos pořídí čtyřicet nových mezikontinentálních balistických raket, které jsou schopny překonat i nejvyspělejší protiraketové systémy. Na zahájení výstavy v Kubince u Moskvy mluvil i o masivním přezbrojování ruské armády, nových radarech, tancích, samohybných houfnicích. Jeho slova zazněla jen pár dní poté, co Pentagon oznámil rozmístění tanků a těžkých zbraní pro 5000 vojáků v pobaltských zemích. Odpovídá to logice uvažování současného ruského vedení, které ochotu Američanů bránit spojence proti případné agresi považuje za útok proti vlastním zájmům. Putinovy výhrůžky balistickými střelami potvrzují, že vztahy mezi Ruskem a Západem jsou na nejnižším bodě od konce studené války.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru