Již v roce 2013 se vedení Třineckých železáren rozhodlo zrealizovat projekt vybudování úložiště podnikových dokumentů - DMS systém, který je nyní finalizován. Záměrem Třineckých železáren bylo vybudovat úložiště dokumentů, které nebude svázané s konkrétním systémem, ale bude své funkce poskytovat nezávisle všem podnikovým aplikacím. Současně bylo velmi důležité, aby archiv dokumentů vyhovoval legislativě a požadavkům auditu.

Realizací vybudování úložiště dokumentů pověřily Třinecké železárny AutoCont. Projekt byl rozdělen do tří etap; součásti každé z nich bylo vytvoření konceptu řešení, testování, workshopy a aktualizace technické dokumentace.

Jedním z hlavních cílů projektu byl přenos znalosti a zkušenosti z realizace DMS systému a pilotního provozu do IT týmu Třineckých železáren tak, aby mohl v budoucnu vlastními silami rozšířit využívání úložiště dokumentů pro další agendy. Díky vybudování úložiště je výrazně eliminován oběh a uskladnění papírových dokumentů a je k nim umožněn přímý přístup ze všech podnikových aplikačních prostředí.

"Nově vybudované úložiště zrychlí a zefektivní přístup k podnikovým dokumentům. Velmi důležité je pro nás také to, že náš IT tým bude moci v budoucnu využít zkušenosti z tohoto projektu pro řadu dalších podnikových agend," dodalMarian Rusina, vedoucí odboru FI - informatika a telekomunikace Třineckých železáren.

Související