Huawei uspořádal ve spolupráci s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Fakultou elektrotechnickou ČVUT v Praze ve středu 27. května představení a prohlídku laboratoře pokročilých síťových technologií ČVUT FEL. Prohlídka se konala v rámci druhého ročníku série akcí na podporu podnikatelského prostředí s názvem "Týden investic", který v Praze a v mnoha dalších místech po celé České republice pořádala agentura CzechInvest.

Laboratoř pokročilých síťových technologií ČVUT FEL funguje na škole od roku 2012 a studentům slouží primárně pro výuku ICT předmětů na co nejširším portfoliu ICT zařízení od předních výrobců (Cisco, HP, Huawei, Juniper, MikroTik).

V laboratoři probíhají průběžná školení, výuka, testování a laboratorní úlohy a simulace např. interoperability mezi různými systémy. Společnost Huawei Technologies vybavila laboratoř např. síťovými směrovači AR1220, přepínači 3700, 5700, nebo firewally Eudemon. V plánu je další rozšíření technologických platforem i rozsahu spolupráce.

Související