Hroch už byl včera zpět doma. Ale byl by omyl, pokud bychom vnímali víkendovou povodeň v Tbilisi jako zábavnou zprávu, jak z tamní zoo uprchla zvířata do města. Nejen pro 12 lidských životů a nejen kvůli utraceným zvířatům byla povodeň pro Tbilisi těžkou ranou. Gruzie je jednou ze zemí, které doplácí na hospodářské potíže sousedního Ruska, její hospodářský růst se v prvním čtvrtletí 2015 zpomalil o 2,6 procenta. Sektorem, jehož rozvoj by to mohl kompenzovat, je turistika, jejíž objem se za posledních 10 let zdvojnásobil na 7 procent gruzínského HDP. Teď ale Tbilisi počítá nejen bezprostřední škody, které zatím dosáhly půl miliardy korun, ale musí se i obávat dopadu na celou letošní turistickou sezonu. Hroch je doma, ale ztráty se ještě budou načítat.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru