Utratit jednu z nejvyšších výher v evropské historii může být práce na plný úvazek a možná na několik životů. Nebo, podle nátury, otázka jednoho zásadního investičního rozhodnutí či několika opravdu velkorysých nákupů.

Problém, co s náhle nabytými miliardami, se kterým se v realitě potýká jen jeden z deseti milionů Čechů, má mnoho řešení. Začněme těmi alespoň zdánlivě racionálními.

Cesta investora, novopečeného bankéře či "velkého škudlila"

Jedním ze základních instinktů je bohatství zabezpečit a pokud možno rozmnožit. Pokud je výherce průměrný Čech, a není příliš důvodů si myslet něco jiného, má geny střádala požadujícího jistotu a stabilní výnos. Ale to jsou při sumě odpovídající výhře v loterii Eurojackpot jen obtížně dosažitelné parametry.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.