Jeb Bush by chtěl být tím, kým byl dosud Bronislaw Komorowski. Prezidentem. Na cestě do Evropy by měl Bush jen vydělat. Američtí voliči vidí, že jejich politik má ve světě respekt. Jenže i na své evropské misi, kterou dnes ukončí v Estonsku, Jeb Bush zakopává o své příjmení. Když v Německu kritizoval Baracka Obamu, že podcenil Vladimira Putina, ozvali se za mořem jízliví američtí novináři. Nebyl to náhodou jakýsi George Bush, který jako americký prezident tvrdil, že pohlédl do Putinovy duše a poznal, že tomu muži lze věřit? Možná Komorowski během jejich včerejšího setkání ve Varšavě Bushovi poradil nějaké triky do kampaně. Jenže o tom, zda se Jeb stane prezidentem, nakonec může rozhodnout to, jak se vyrovná s dědictvím bratra George. Je to trochu nefér, ale v politice může být známé jméno dvousečnou zbraní.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru