K rozhovoru dorazil Petr Fiala v dobré náladě. Vrátil se z výjezdu do Ostravy a nadšeně vyprávěl o tamních mladých lidech, kteří v průmyslovém regionu zakládají startupové firmy. Což samozřejmě okamžitě vybídlo k úvodnímu lacinému vtipkování, jestli současná ODS v čele s profesorem politologem také náhodou není taková politická firma s vysokým rizikem a nejasným úspěchem.

HN: Kde jste byl 13. června 2013, když jste se dozvěděl o policejnímu zásahu ve Strakově akademii?

Coby ministr školství jsem byl v Londýně na pracovní návštěvě. Měl jsem výborné jednání s britským ministrem pro vzdělávání Michaelem Govem a večer na velvyslanectví jsem se potkal s několika přáteli, včetně britského filozofa Rogera Scrutona, byl to moc příjemný večer. Ráno jsem se probudil a přišly zprávy z Prahy. Hned jsem věděl, že už to nebude, jak to bylo předtím, a že se politická scéna změní. A to se také stalo. 

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.