Co se stalo společnosti, v níž si spisovatelé stěžují, že je nikdo nečte, přesněji že jejich přímé či nepřímé reflexe současnosti nikoho nezajímají, nejméně pak politickou reprezentaci, která rozhoduje o finanční podpoře kultury? Je taková kultura, jež se soustřeďuje na prostou zábavu, z dnešního pohledu bohaté středoevropské země nemocná, anebo je tato "marginalizace spisovatele" něčím, co je mnohem obecnější?

V článku se dále dozvíte

  • I v postmoderní době, kdy už vše bylo řečeno a napsáno, umí literatura dál nacházet a odkrývat kouzlo nevyslovitelného.
  • Je i pořád dost lidí, kteří toto kouzlo literatury umějí nacházet a nechat působit.
  • Nejsou-li tolik slyšet, nejsou-li tolik čteni a tolik adorováni, pak to nejspíš nebude tak úplně jejich vina.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.