Základními formami financování výstavby čerpacích nebo dobíjecích stanic jsou leasing či úvěr. Dále vlastní investice, pokud se jedná o bohaté olejářské firmy. Méně movité firmy si mohou pořídit čerpací a dobíjecí stanice na splátky, anebo je získat do dlouhodobého pronájmu bez nutnosti oficiálního bankovního úvěru.

Jednou z firem, která nabízí výstavbu čerpacích a plnicích stanic na klíč, včetně financování, je Bonett. "S touto činností máme více než 10 let zkušeností, 60 % dodávaných privátních stanic prodáváme pomocí financování některým z našich produktů. Využíváme při tom jak našeho postavení a stability, tak dlouhodobých kontaktů s velkými bankovními a financujícími ústavy. Získat leasing nebo úvěr na výstavbu nové CNG stanice není lehké. Banky a leasingové společnosti berou tuto technologii jako poměrně nelikvidní, a mohou mít problém s jejím financováním. Naše skupina vzhledem k dlouhodobé existenci a dobré bonitě může pomoci s financováním. Pro zákazníky standardně zajišťujeme leasingy a úvěry na LPG a CNG stanice. Standardní úvěry pro LPG jsou s dobou splatnosti mezi 36-60 měsíci s měsíčními splátkami od 5000 Kč. CNG stanice jsou investičně náročnější, délka splácení úvěrů se zpravidla pohybuje mezi 5-7 lety," uvedl Václav Holovčák ze společnosti Bonett s tím, že pro financování výstavby CNG stanic využívá jeho firma program Bonett CNG Outsourcing.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?