Vladimir Putin se chystá na návštěvu Itálie a před jejím zahájením po­skytl exkluzivní interview listu Il Corriere della Sera. Nikterak nepřekvapilo, že se mnoho otázek stočilo k situaci na Ukrajině, a právě tak nepřekvapilo, že Putin stále trvá na svém. Jeho pozici lze sumarizovat následovně: za současnou situaci může Západ, protože Rusko si ji nevybralo. Rusko bylo do všech problémů zataženo a dělá vše, co je v lidských silách, aby se prostřednictvím politických jednání dosáhlo urovnání a byl nastolen mír. K tomu slouží minská ujednání, ale ta jsou Kyjevem soustavně porušována, což Západ ignoruje. Namísto rovnoprávného dialogu a vzájemně výhodných hospodářských vztahů je Rusku vyhrožováno sankcemi. Rusko se však žádnému nátlaku nepoddá, je připraveno k jednání, ale nelze, aby jeho zájmy byly soustavně ignorovány.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru