Zhruba dva a půl milionu korun investuje stát do preventivního očkování dětí z Prahy 6 proti žloutence. Je to zatím jediný hmatatelný výsledek neuvěřitelně odbytého případu, kdy se v exkluzivní pražské čtvrti dostaly do vodovodu splašky z kanalizace.

Začněme u žloutenky − podle hygieniků jde o prevenci, protože ve vzorcích prý nebylo nic, co by nasvědčovalo tomu, že žloutenka může propuknout. Jenže ony vzorky byly odebrány až poté, co byla voda prohlášena zase za pitnou. To samé platí i pro ostatní choroby − nejprve se tvrdilo, že voda je kontaminována bakteriemi (to když nemocnice hlásily zvýšený výskyt nevolností), potom, když lékaři začali hlásit chřipky, se ukázalo, že obsahovala i viry. Pokud nás zajímá, co všechno ještě měla dejvická voda v sobě, lépe počkat na další zprávy z ordinací.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru