Už roky se o Temelín svádějí ty nejprudší boje. Jaderná elektrárna přitahuje útočníky a pohromy všeho druhu. Když před dvěma lety zažil Temelín největší bezpečnostní cvičení, velitel zásahu si nakonec oddechl: "Z komínů se kouří, elektrárna stojí, takže vše dobře dopadlo." Ale ne na dlouho. O rok později Temelín postihla obrovská přírodní katastrofa, všude tma. Tedy tam, kde neřádil požár. Hasiči však cvičení opět zvládli na jedničku. Nyní se na Temelín řítilo letadlo, které nekomunikovalo s řízením letového provozu. Strakonický protiletadlový raketový pluk však byl v pohotovosti a "rakeťáci" útok odvrátili.

Jistěže je to jen hra. Ale obrovské kouřící komíny jaderné elektrárny v pozadí dokazují, jak je potřeba tuto hru stále zdokonalovat.

A doufat, že se nikdy nebude hrát naostro.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru