Příliv afrických přistěhovalců do Evropy nepřestává. U sicilských břehů byly z moře zachráněny čtyři stovky utečenců, kteří se chtěli dostat na italské břehy. Zavaleny jsou i řecké ostrovy v Egejském moři, a to i na ostrovech, kam běžně jezdí turisté na dovolenou. Evropská unie se přesto jen těžko dostává k dohodě na řešení azylové krize, které by ulehčilo přímořským státům. Zatímco na moře se z Afriky denně vydávají "lodě bláznů" toužících po normálním životě, loď bláznů začíná připomínat i EU. Místo aktivního řešení jsou tu plány na vojenské monitorování pobřeží, topení lodí a boj proti převaděčům. A humanitární krize pokračuje dál. Jak dlouho ještě budeme bláznit…?

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru