Irský parlament ve čtvrtek večer schválil prodej čtvrtinového podílu v irském leteckém přepravci Aer Lingus. Od státu jej hodlá koupit společnost International Airlines Group (IAG), která již vlastní přední britské aerolinie British Airways. Informovala o tom agentura Reuters.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Prodej státního podílu v irském leteckém přepravci již tento týden podpořila irská koaliční vláda. IAG jí ale musela dát záruky týkající se pracovních míst a zachování stávajících linek z irských letišť do Londýna.

IAG se kromě toho zavázala, že Aer Lingus bude poskytovat mezinárodní přepravu osob nadále pod touto značkou a ústředí aerolinek zůstane v Irsku.

Rozhodnutí vlády musel ratifikovat parlament, který jej ve čtvrtečním hlasování potvrdil poměrem 75 hlasů pro a 51 proti.

Aby mohla společnost IAG aerolinky Aer Lingus zcela ovládnout, potřebuje ještě souhlas dalšího velkého akcionáře, irských nízkonákladových aerolinek Ryanair. Ten má v Aer Lingus podíl téměř 30 procent. Ryanair uvedl, že až obdrží oficiální nabídku na převzetí svého podílu, hodlá o ní uvažovat.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru