Přemysl Šlusař před čtyřmi lety zjistil, že má nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózu. Ale nebyla to smrt, z čeho měl strach. "Nejvíc Přemka děsilo, že ochrne, připojí ho na dýchací přístroj a on bude půl roku koukat do stropu, než umře," vzpomíná zdravotní sestra Andrea Radomská.

O panu Šlusařovi slyšela poprvé, když o něm viděla reportáž v televizi. Sháněl peníze, aby mohl odjet do Švýcarska za eutanazií, ale bylo to nad jeho možnosti. Radomská se s ním spojila a řekla mu o institutu dříve vyslovených přání. "Obrovsky se mu ulevilo. Sepsali jsme s právničkou dokument, kde bylo jasně uvedeno, že nechce připojit na ventilátor," dodává zdravotnice.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.