Zdraví desítek tisíc obyvatel pražských Dejvic a Bubenče zřejmě ohrozila závadná voda ze slepého ramene potrubí, které chybí v mapách vodohospodářů. Takových zapomenutých ramen plných zkažené vody je v Dejvicích ale víc. Situace se tak může kdykoliv opakovat.

Podle mluvčího Pražských vodovodů a kanalizací Tomáše Mrázka vodohospodáři potrubí denně kontrolují a na slepé přípojky občas narazí. "Dejvice jsou v tomto specifické. Výstavba tam bohužel v šedesátých a sedmdesátých letech probíhala poměrně živelně. Ve zbytku Prahy takovéto problémy s evidencí majetku nejsou," vysvětluje ředitel firmy Petr Mrkos.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.