První ho má jako pastelku, ten druhý spíš jako koktejlový párek. Bavíme se o velikosti. Třetí by toho svého přirovnal k víčku od grapefruitové limonády. Čtvrtý je policista, ano, ten "od pohledu plemenný hřebec, který má v pouzdře flusbrok místo pistole". Pět mužů na pódiu spojuje jedna věc. Vlastně taková maličkost. Nejspíš už tušíte. Mají… jak to říct? … hodně malé pindíky.

Pokud vás tohle téma pobuřuje, raději dál nečtěte. A ani nechoďte na hru Irská kletba, kterou nastudovala pražská Komorní činohra a která měla předevčírem českou premiéru. Dorazil i autor Martin Casella, sympatický prošedivělý intelektuál, kterého jako by pořád udivovalo, že se jeho hra na tohle delikátní téma opravdu uvádí na jevišti. "Psal jsem to sám pro sebe. Ani na vteřinu mě nenapadlo, že by to opustilo můj šuplík," říká s úsměvem.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru