Evropské státy by se podle nového návrhu Evropské komise mohly v budoucnu samy rozhodnout, zda nezakážou dovoz geneticky modifikovaných organismů (GMO), hlavně rostlin, do svých zemí.

Jde o součást plánu loni sestavené komise pod vedením Jeana-­Clauda Junckera, jak dát jednotlivým členským zemím v Evropské unii "více svobody", tedy více prostoru pro rozhodování. V tomto případě jde o svobodu zakázat dovoz GMO, u nichž už bylo rozsáhlým zkoumáním na evropské úrovni zjištěno, že nijak neškodí lidskému zdraví ani přírodě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.