Atény v červnu nesplatí splátky pro Mezinárodní měnový fond (MMF), nebudou mít už z čeho. "Čtyři červnové splátky pro MMF dosahují 1,6 miliardy eur. Tyto peníze nebudou vydány, protože tu nejsou," uvedl v řecké televizi Mega ministr vnitra Nikos Vutsis. První červnová splátka je plánovaná přitom už na 5. června.

Řekové se chtějí do té doby dohodnout s věřiteli na uvolnění zbylých 7,2 miliardy eur ze záchranného programu, který ministři eurozóny prodloužili do konce června. Řecký premiér Alexis Tsipras doufal, že se mu podaří na summitu v Rize, který skončil v pátek, najít spojence k uzavření dohody s věřiteli. Slova podpory ale od nikoho nezazněla.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.