Skupina asi 40 důchodců na nábřeží řeky Daugavy v Rize jako by chtěla cestovat časem. V ruce držela transparenty s hesly "Ne válce!" nebo "Jeden kontinent, jeden svět" a znaky mírového hnutí z 60. let. Jen nápis "Východní partnerství: spouštěč války" odkazoval k současnosti a byl na rozdíl od ostatních nikoli v ruštině, ale v angličtině.

Demonstranti totiž stáli v pátek odpoledne před lotyšskou Národní knihovnou, kde právě končil summit k Východnímu partnerství, programu, který má pomoci šesti postsovětským zemím. Kreml ho ale označuje za agresivní nástroj Západu v ruské sféře vlivu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lotyšsko se víc než vojenské akce bojí, že Moskva vyvolá vnitřní nestabilitu pomocí propagandy a nevládních organizací.
  • Předák ruské menšiny má za cíl dostat se do národní politiky země.
  • V Lotyšsku roste zájem o službu v lotyšské obdobě Národní gardy a třeba i prapor kybernetického boje je složený převážně z dobrovolníků.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.