Roky zde někteří politici a i veřejnost volají po zákonu o prokazování majetku, který by dokázal postihnout ty, jejichž přiznávaný výdělek neodpovídá majetku či nákladnému životnímu stylu. A vláda premiéra Bohuslava Sobotky je první, která ho schválila. Pro samotnou pozitivní symboliku zákona bychom ale neměli zapomínat na to základní, co od zákonné normy očekáváme: zda bude účinná a v souladu s právním řádem. A zde jsou velké pochyby. Až poslanci dostanou zákon do ruky, měla by se strhnout ostrá debata o jednotlivé paragrafy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po čtvrtstoletí je zde konečně zákon o prokazování původu majetku.
  • Norma má ale spoustu slabých míst, které poslanci musejí napravit.
  • Nebudou to mít lehké.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru