Ve věznici Vinařice poblíž Kladna si odpykávají trest především recidivisté a lidé, kteří spáchali závažný trestný čin. Bez materiální a sociální podpory se podle statistiky většina z nich po propuštění do půl roku vrací za mříže. Mezi nimi byl ještě v roce 2012 Petr (jeho příjmení redakce zná, ale kvůli Petrově rodině neuvádí). Seděl dvakrát. Nejprve devět měsíců za drogy a krádeže, následně dostal tři roky.

"Kriminál byl hnusnej, napřed na Pankráci, pak mě převezli do Vinařic," vzpomíná třicetiletý muž, který se díky projektu Změna je možná vymanil ze skupiny recidivistů a žije a pracuje už dva a půl roku na svobodě.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.